O nas

PRASA FILTRACYJNACSC_1714

          Firma Inżyniersko-Handlowa „PUCZPOL” jest sprawdzonym profesjonalnym partnerem dla przemysłu i oczyszczalni ścieków – ekspertem z 30-letnim doświadczeniem i dogłębną wiedzą. Liczne realizacje, sukcesy i referencje pozwalają nam być wiarygodnym kontrahentem, któremu warto bezpiecznie powierzyć przeprowadzenie inwestycji licząc na skuteczną pomoc w rozwiązaniu problemów.

Służymy radą przed każdym zakupem i projektem, prezentując dotychczasowe osiągnięcia i pomysły z danego zakresu z naszego portfolio, które już zostały już wdrożone i funkcjonują z sukcesem.  Charakteryzuje nas zindywidualizowane podejście do każdego klienta -wsłuchujemy się aktywnie w Państwa potrzeby i sugestie, by zaproponować najoptymalniejsze rozwiązanie i wsparcie w realizacji procesu inwestycyjnego.

Dążący do perfekcji Japończycy twierdzą: „dobry mistrz uczy się całe życie” – my też nieustannie dążymy do dalszego doskonalenia i rozwoju, by jak najlepiej spełniać obecne i przyszłe potrzeby oraz wyzwania stojące przed Państwa firmami – by razem osiągać ambitne cele, podnoszące efektywność działania. Nasze motto to : „SKUTECZNOŚĆ DZIĘKI WIEDZY I DOŚWIADCZENIU”.

          Specjalizujemy się w zakresie kompletnych rozwiązań projektowych i instalacyjnych dla pras filtracyjnych, w tym w wersji „pod klucz” , wraz z zabudową i uzbrojeniem, sterowaniem systemowym DCS, PLC oraz wszelkimi innymi systemami automatyki i oprogramowaniem kompletnej instalacji, a także zbiornikami, mieszalnikami, rurociągami i armaturą głowic.  Prasy te stosowane są w przemyśle cukierniczym,  oczyszczalniach ścieków , w górnictwie, przemyśle chemicznym i wielu innych – zakres zastosowań jest bardzo szeroki – do różnych rodzajów gęstwy. Instalujemy prasy o wielkościach płyt od 500 x 500 mm do 2000 x 2000 , pojemnościach od kilkudziesięciu litrów do 20 m3 oraz powierzchni filtracji do 1000 m2.

Nasza oferta w zakresie reaktorów i zbiorników ze stali nierdzewnej oraz polipropylenu i mieszadeł do nich obejmuje reaktory procesowe dla przemysłu chemicznego, krystalizatory, reaktory specjalne oraz wyparki i zbiorniki nierdzewne. Oferujemy także pompy przemysłowe – wirowe, tłokowe i segmentowe – również w wykonaniu nierdzewnym i kwasoodpornym. Posiadamy także duże doświadczenie w zakresie wirówek odśrodkowych, krajalnic dla przemysłu cukrowniczego, przemysłowych instalacji nierdzewnych i plastikowych, konstrukcji stalowych podestów roboczych, przenośników ślimakowych i taśmowych, pasów transportowych, AKPiA,  zaworów i przepustnic przemysłowych, filtrów i sit.

 Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby- serdecznie zapraszamy do współpracy!!!

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KATALOGIEM PRAS FILTRACYJNYCH , DOSTĘPNYM POD PONIŻSZYM LINKIEM :

 Katalog : Prasy Filtracyjne

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20191218_092136-1024x768.jpg

HISTORIA FIRMY

Początkowo z nazwą BJO Biuro Inżyniersko-Handlowe, oferowała na polski rynek cukrowniczy maszyny i urządzenia przede wszystkim niemieckich firm takich jak H.Putsch GmbH & Comp., Buckau – Wolf i Fontaine.

Były to w większości urządzenia takie jak prasy filtracyjne PKF-100, krajalnice bębnowe typ TSM-1600, TSM-2000, filtry świecowe, urządzenia do filtracji mediów gęstych typu Sibomat, wirówki Buckau-Wolf zarówno cykliczne jak też ciągłe. Prowadzono równocześnie także kompleksowe prace projektowe, w branżach budowlanej, technologicznej, elektrycznej a także serwis oraz zabezpieczenie części zamiennych do tych maszyn i urządzeń.

W roku 2002  utworzona została nowa firma pod nazwą „PUCZPOL”  Sp. z o.o., która stała się następcą prawnym BJO. Podstawowy profil firmy nie uległ zasadniczym zmianom, a właścicielem pozostał Zbigniew Jażwiec.

Nabyte doświadczenie oraz jedyne w kraju zasoby dokumentacji technicznej tych urządzeń zobowiązują do podjęcia nowych zadań w postaci remontów i uruchomień krajalnic, pras filtracyjnych i wirówek.

Wzrost ilości nie tylko nowych ale także używanych maszyn spowodował konieczność oferowania wysokiej jakości usług remontowych.

Rozbudowany w kolejnych latach  park maszynowy, pozwala na oferowanie wszystkim klientom, szerokiej gamy usług serwisowych oraz remontowych.

Nawiązujemy współpracę z innymi branżami przemysłu: kopalnie węgla, elektrownie oraz działami ochrony środowiska naturalnego.

Zakres tych usług jest stale rozszerzany w trosce o zaspokajanie potrzeb naszych klientów.CSC_1735

RODO

Witaj na stronie puczpol.pl

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Jeśli akceptujesz zasady poniższej polityki prywatności kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub w ikonkę „X” znajdującą się w prawym górnym rogu.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Serwery udostępniające nasze strony internetowe zbierają dane tylko w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla udostępnienia tych stron, zarządzania nimi oraz zapewnienia ich bezpieczeństwa. Dane są przetwarzane anonimowo, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować osoby, której dane dotyczą, dopóki nie dostarczy ona dodatkowych informacji, pozwalających na ustalenie jej tożsamości.

 1. Administratorem Twoich danych osobowych (w skrócie ADO) jest Firma Inżyniersko – Handlowa Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu, dane kontaktowe ADO: Sosnowiec (41-218) ul. Kleeberga 47, adres e-mail: puczpol@onet.pl.
 2. Podczas korzystania ze stron internetowych administratora zbierane są dane takie jak: adres IP, wersja przeglądarki, data i godzina połączenia, otwierana strona internetowa. Dane będą przetwarzane w celu realizacji prawnie uzasadnionych interesów administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO*) polegających na udostępnieniu strony internetowej działającej w domenie puczpol.pl oraz na zapewnieniu bezpieczeństwa stron internetowych administratora działających w domenie puczpol.pl.

*RODO – Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

 1. Skorzystanie z formularza kontaktowego jest dobrowolne, a podanie danych osobowych w formularzu kontaktowym umożliwi nam udzielenie odpowiedzi na zapytanie. Twoje dane nie będą przekazywane osobom nieupoważnionym i posłużą do odpowiedzi na zapytanie i ewentualnego przygotowania oferty.
 2. Twoje dane osobowe nie będą wykorzystywane przez ADO do podejmowania wobec Ciebie decyzji w sposób zautomatyzowany (czyli bez udziału człowieka), w tym do profilowania.
 3. Uzyskujemy dane osobowe wyłącznie w formularzu kontaktowym – innych Administrator danych osobowych nie jest w stanie zidentyfikować.
 4. Przysługuje Ci prawo do:
  1. dostępu do Twoich danych osobowych,
  1. sprostowania danych – jeśli są nieprawidłowe lub niekompletne,
  1. usunięcia danych lub ograniczenia ich przetwarzania (w określonych przypadkach),
  1. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 5. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia do ADO sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych z uwagi na Twoją szczególną sytuację.