O nas

puczpol

Powstanie firmy to początek lat 90-tych.
Początkowo z nazwą BJO Biuro Inżyniersko-Handlowe, oferowała na polski rynek cukrowniczy maszyny i urządzenia przede wszystkim niemieckich firm takich jak H.Putsch GmbH & Comp., Buckau – Wolf i Fontaine.

Były to w większości urządzenia takie jak prasy filtracyjne PKF-100, krajalnice bębnowe typ TSM-1600, TSM-2000, filtry świecowe, urządzenia do filtracji mediów gęstych typu Sibomat, wirówki Buckau-Wolf zarówno cykliczne jak też ciągłe. Prowadzono równocześnie także kompleksowe prace projektowe, w branżach budowlanej, technologicznej, elektrycznej a także serwis oraz zabezpieczenie części zamiennych do tych maszyn i urządzeń.

W roku 2002  utworzona została nowa firma pod nazwą „PUCZPOL”  Sp. z o.o., która stała się następcą prawnym BJO. Podstawowy profil firmy nie uległ zasadniczym zmianom. Właścicielem jest Zbigniew Jażwiec.

Nabyte doświadczenie oraz jedyne w kraju zasoby dokumentacji technicznej tych urządzeń zobowiązują do podjęcia nowych zadań w postaci remontów i uruchomień krajalnic, pras filtracyjnych i wirówek.

Wzrost ilości nie tylko nowych ale także używanych maszyn spowodował konieczność oferowania wysokiej jakości usług remontowych.

Rozbudowany w kolejnych latach  park maszynowy, pozwala na oferowanie wszystkim klientom, szerokiej gamy usług serwisowych oraz remontowych.

Nawiązujemy współpracę z innymi branżami przemysłu: kopalnie węgla, elektrownie oraz działami ochrony środowiska naturalnego.

Zakres tych usług jest stale rozszerzany w trosce o zaspokajanie potrzeb naszych klientów.